Amalia Olaf Ze Šťáhlavského sadu

První dny

Ňaf ňaf. Uff, prodrala jsem se ven právě včas, vyšla na mě červená mašlička, tu já mám nejradši! Jsem milovnice všech zářivých bytostí, mám ráda klid a srandu a trhá mi srdce, když někdo pláče. Hned k němu běžím a snažím se ho ukonejšit svojí něžnou maličkostí. Sotva se vrátila kámoška od mamči, vymyslela jsem na ní takový trik. Málo jsem jedla, ona o mě dostala strach, a pak mě pořád chovala. Juuu, jooo, to je moje! Stejnými triky si získám jakoukoliv návštěvu, to nebylo vůbec těžké! Hlavně pohladit…

Červená Amalia se narodila jako pátá v pořadí ve 2:30 a vážila 360 g. Pak nás trošku potrápila, protože chvilku nepřibírala a museli jsme ji hlídat. Z holek patřila mezi menší kousky, ale brzy vše dohnala a svým temperamentem se prodrala k jídlu. Je klidná a vyrovnaná a miluje společnost. Je to velký tulič. Kámoška utišitelka.

Svoji první manikúru-pedikúru si náležitě užila 🙂

Amáliea už dohnala s vahou ostatní holky, už jí nepomáháme!

Vzhled

Tato kráska je nejsvětlejší z vrhu a má větší množství bílých znaků. Má bílou lysinka po Olafovi (trojúhelník) a na čumáčku čárečku, bílou náprsenku (největší z vrhu) a znaky pod bradou. Má také bílé ponožky na všech nohou a jako jediná nemá bílou špičku ocásku.

Váha

  • 13.6. 360 g
  • 16.6. 420 g
  • 18.6. 530 g
  • 22.6. 730 g
  • 25.6. 1040 g
  • 15.7. 2,5 kg
  • 29.7. 3,6 kg
  • 5.8. 4,3 kg
  • 15.8. 5,3 kg (den D, 9 týdnů)

Poslední dny (u nás)

Amálka začala krásně sama žrát jako jedna z prvních. Vděčná strávnice. Pro piškot na procházce udělala cokoliv. Dozajista z ní bude velmi pracovitá a pozorná fenka. Věděla, jaký je její osud evidentně od začátku a vyrostla z ní pěkně podsaditá dlouhosrstá tollerka (nejdelší srst z vrhu po taťkovi!), joo, připravovala se na krkonošskou zimu. Našla si totiž nový domov v mladé rodince poblíž Jánských lázní v Krkonoších. Amálka se ve smečce projevovala velmi vyrovnaně, nevyžadovala speciální péči (asi jí dostala jako prcek dostatek), ale moc ráda se přišla pomazlit. Prala se s ostatními jako každý jiný týpek. Spory nevyvolávala. Když ale někdo překročil její hranici, báli jsme se i my 😀 Na to, že byla nejmenší, byla nejstatečnější, odjela jako první po dovršení 9. týdne u nás.

A teď to nejlepší – Amálku můžete zajet navštívit do Penzionu u Kubečků!