Štěňata

V červnu 2019 u nás proběhl velký třesk a první vrh štěňat Nova Scotia Duck tolling retrieverů „tollerů“ – Vrh „A“ byl na světě. Na léto 2021 plánujeme další vrh, 2. vrh s Ájou. Aktuálně vybíráme vhodného fešáka a čekáme, jak situace bude přát cestování a krytí v zahraničí.

Chovatelství nejedeme ve velkém, oba pracujeme a hlavně trénujeme obě naše holky a chceme se tomu věnovat i nadále. Pro představu fena je díky krytí vyloučena cca na 5 měsíců ze sportovních aktivit, což je v podstatě celá sezóna 🙂 Následující vrh už bude s Rossie, v plánu je až na rok 2023.

Šťěňátka u nás byla hezky vymazlena v bytě, když počasí dovolilo, brali jsme je ven na zahradu a na „výlety“ autem, třeba na louku nebo do lesa. A poctivě socializovali. S lidmi i zvířaty. Až se z nich stala malá smečka kamikaze, která na nás v klidové části dne upřela svá očka a všechno bylo odpuštěno. Smečka od nás odcházela mezi 9. a 12. týdne věku. 9 týdnů u nás všichni zrzci pobyli, aby se toho co nejvíc naučili, nekteří odcházeli se svými kufříky později – kvůli exportu do zahraničí. Rozsáhlou foto dokumentaci z 1. vrhu najdete na našem fcb.

Štěňátka u nás v rodině byla vždy přítomna. Jako dítě jsem byla u několika vrhů německých ovčáků a jezevčíků. Držet malou chlupatou kouličku v dlani je něco nepopsatelného. Pokud uvažujete o štěňátku od nás, určitě se přijeďte podívat a seznámit. My sami jsme se na Áju byli podívat třikrát. Poprvé hned po narození, sotva měla otevřené oči a nejevila o nás žádný zájem (potvora). Jsem vděčná, že jsme tuhle fázi nepřeskočili. No a u Rossie bylo k nezaplacení, že se s tou malou příšerou vidíte už od jejího prvního dne, to byl doják.

Další vrh malých zrzavých kuliček plánujeme na rok 2021. Chcete od nás štěně?

Napsat komentář