Agnes Olaf Ze Šťáhlavského sadu

Jak se daří Agnes?

Z Agnes vyrůstá krásně stavěná fenka. Trénuje s Danem poslušnost a s jeho maminkou se chystá zahájit přípravu na lovecké zkoušky. V listopadu se zúčastnila své první výstavy v Praze v třídě štěňat.

Poslední dny (u nás)

Agnesku jste v naší smečce poznali hned. Nejvíc vás totiž okusovala, někdy až na kost. Naštěstí se tohle její období brzy zmírnilo, ale i tak se z Agnesky stal kliďas, který se během jedné sekundy dokáže proměnit v torpédo a zaútočit na své drahé bratry a sestry. Měla období, kdy jedla trošku méně – přecházela na tuhou stravu pomaleji (jako naše Rossie), a tak je někdy Ája dokojovala. Poslední dny u nás byla klidná, za piškot na procházce velmi snaživá, věřím, že z ní bude krásný pracovní i výstavní kousek. Postavou se profilovala do klasické tolleří postavy. Povahou jsem ji zařadila jako „introvertku“ (rozuměj občas chce být sama), určitě potřebuje citlivé zacházení (který toller ne?). Našla si svého parťáka u Domažlic a bude s námi (doufejme) jezdit na plzeňská tolleří setkání 🙂 Od nás odjela jako druhá v pořadí po dovršení 9. týdne u nás.

První dny

Ahoj světe, jsi tak veliký! Byla jsem sem poslaná jako léčitelka. Nevím zatím, co to znamená, ale těším se na to. Kámoška od mamči mi říká štěstí nebo taky harmonie a pořád na mě tak kouká. Já na to nedbám a hned, jak zahlídnu mamku, jsem u jídla prví. Plný bříško je zárukou šťastného pejska přeci, ne? Narodila jsem se chvilku po růžovce, což je taky moje kámoška. Strašně nerada jsem sama. Zkouším taky pobrukovat, někdy dám dohromady i pár tónů! Páni!

Oranžová Agnes (Agi) se narodila jako třetí v pořadí ve 2:30 a vážila 370(!) g. Z holek patří mezi větší kousky, je klidná a vyrovnaná, ale umí si tedy pěkně zakřičet. Je taky hodně mazlivá jako Angela a taky často spí ve skupince (teď zrovna s modrým). Jsou si zkrátka obě povahově podobné.

Její první manikúra-pedikúra nebyla šálek jejího odpoledního čaje.

Agnes nám začíná pěkně zpívat a kousat 🙂

Vzhled

Tato kráska má středně světlé zbarvení a má menší množství bílých znaků. Má bílou lysinku po Olafovi (trojúhelník), na čumáčku nic, bílou náprsenku a znaky pod bradou. Má také bílé ponožky na všech nohou a bílou špičku ocásku.

Váha

  • 13.6. 370 g
  • 16.6. 490 g
  • 18.6. 610 g
  • 22.6. 800 g
  • 25.6. 1080 g
  • 15.7. 2,9 kg
  • 29.7. 3,8 kg
  • 5.8. 4,6 kg
  • 16.8. 6 kg (den D, 9 týdnů)