Vrh B – srpen 2021

Ája bude mít druhá (a zároveň poslední) štěňátka. Díky pomoci Veroniky Kianičkové z Toller klubu CZ (děkujeme) jsme našli skvělého partnera v Belgii, v Lummenu z chovné stanice Of Great Pleasure od chovatelky Els van de Langenberg. Els chová tollery již 20 let a obvykle nekryje v zahraničí, a tak je nám opravdu velkým potěšením, že na naši nabídku kývla.

„Oakly“ – Out of the Woods Oakly of Great Pleasure

Oakly je zdravý a nádherný chovný pes, v Belgii má již 2 vrhy.

KyčleA/A
Lokty0/0
PRCD-praclear
CEAclear
DENclear
Lokus.D (Buff)clear
CP1clear
CLPSclear
JADDclear
CDDYN/CDDY

Tentokrát jsme vybírali přednostně linii, která v ČR ještě není, aktivní povahu (vhodnou pro práci) a samozřejmě krásný exteriér pasující k Áje.

Spojení s Ájou má výborný index příbuznosti (COI 2,71 % pro 10 generací) a díky genetických testům rodičů budou štěňátka na většinu nemocí clear by parents.

Štěňátka

Máme potvrzenou březost! Narození štěňátek očekáváme ve druhé polovině srpna. Štěňátka od nás budou odcházet v 9. týdnu, ve druhé polovině října 2021.

Vzhledem k enormnímu zájmu přijímáme výhradně zájemce s kynologickou zkušenosti a konkrétním plánem, jak s temperamentem tollera naložit (preferujeme lovecké aktivity). Očekáváme velmi aktivní temperament štěňat (ale kdo ví, že?) a samozřejmě krásně červené zbarvení. Více tudy.